BLOG GRANNA sklep.granna.pl - sklep internetowy - gry edukacyjne Granny
GRANNA na Facebooku GRANNA na YouTube
sklep.granna.pl Nowości Nasze gry Gdzie kupić? Gry na zamówienie Wsparcie edukacji DotacjeKontakt

Aktualności

powrót
Zapowiedzi wydawnicze

14.07.2018

Zapowiedzi wydawnicze

Granna wyda również 2 nowe gry: The Little Flower Shop oraz Gangster City – planowany termin wydania to wrzesień. Gry są jeszcze w fazie przygotowań zatem ich tytuł oraz wygląda okładki jeszcze mogą ulec zmianie. Wszystkie nasze nowości wydawnicze znajdziecie tu: http://www.granna.pl/zapowiedzi.html 

The Little Flower Shop (wyd. Dr. Finn’s Games) to przeurocza gra jednego z  autorów Niezłych ziółek. 

W grze staniemy się właścicielami kwiaciarni w małym miasteczku. Aby wybić się między aktywną konkurencją, każdy z nas będzie starał się stworzyć najpiękniejszą witrynę, która przyciągnie potencjalnych klientów. Będziemy mieli do dyspozycji dzbany, wazony, podwieszane koszyki oraz kwiaty.

Wszystko to na zgrabnych kartach, którymi będziemy się wymieniać (draft) oraz umieszczać na naszych planszach.  Osoba, która utworzy najlepsze bukiety i zapełni witrynę najbardziej wartościowymi kwiatami zwycięży. 

Wiek graczy: 8+

Liczba graczy: 1-4

Czas gry: 20-30 minut

Ling do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/218025/little-flower-shop

 

Gangster City (wyd. Huch!) autorstwa Henrik Larsson i Kristian Amundsen Østby (autor gier: Santa Maria, Winnica, Kosmopolis, Tajny agent). 

W grze zamienimy się w detektywów, którzy będą rywalizowali między sobą. Mamy do rozwiązania 54 karty przypadków, w których musimy odkryć kim jest nasz przestępca (artystą, bandytą, naukowcem), jaką bronią się posługuje (rewolwer, nóż strzykawka), gdzie rozegrała się zbrodnia (teatr, ulica, pokój hotelowy) oraz jaki był jej motyw (pieniądze czy miłość). Na początku gry każdy z graczy otrzymuje 1 kartę sprawy (losowo) i odwraca ją od siebie tak aby nie widział przestępcy. Na stole układamy 3 odkryte karty. W turze możemy wziąć odkrytą kartę lub górną kartę z talii albo odgadnąć cechy swojego podejrzanego. Kiedy weźmiesz kartę trzymasz ja obok karty sprawy, wtedy inni gracze mówią Ci, ile ma wspólnych cech z twoją sprawą. Następnie umieszczasz tę kartę przed sobą, obracając ją tak, aby liczba na zewnętrznym brzegu karty wskazywała, ile ma wspólnych cech (0-3). Kiedy zgadniesz, jeśli masz rację, odrzucasz kartę sprawy i umieszczasz nową na stoisku; jeśli się mylisz, kontynuujesz grę jak zwykle w następnej turze. Czy uda Ci się rozwiązać dwie sprawy nim Twoi koledzy rozszyfrują swoich przestępców i to oni otrzymają upragniony awans?

Wiek graczy: 10+

Liczba graczy: 1-6

Czas gry: 20-30 minut

Ling do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/243757/gangster-city

powrót
Bądź na bieżąco, zapisz się na newsletter:
Polecamy również:
powrót na górę
Mapa serwisu | Newsletter | Katalog gier | sklep.granna.pl | Dotacje |Kontakt